می 11, 2022

هندبوک سرگیجه

مقدمه نویسنده /مولف

  • چرا کتابی با عنوان سرگیجه نوشتم؟
  • خب چون این کتابچه، هم شامل اموزه های من هست و هم نااموخته ها ! هم چیزهایی که فهم کرده ام و هم چیزهایی که هنوز فهم نکرده ام و گاهی باعث گیج شدنم شده است. بنابراین شما در این سفر، هم در آنچه من فکر می کنم صحیح است همراه من هستید و هم در آنچه هنوز نفهمیده ام و در آن گیج میزنم همراه من هستید. قسمتهایی از این کتاب را خواهید یافت که در آنجا، قاطع صحبت کرده ام و جمع بندی دقیق و صریح خودم را گفته ام. قسمتهایی را نیز در این کتاب خواهید یافت که با مکث، ابهام، شک، تردید، گیجی و دودلی صحبت کرده ام. گاهی هم سوالهایی را که دارم و هنوز پاسخ نگرفته ام مطرح کرده ام. درست مثل سوار شدن به ترن هوایی ! هم هیجان انگیز است و هم گاهی دور همدیگر، سرمان گیج خواهد رفت !

در ادامه در این مقدمه چند نکته را خاطرنشان کنم :

  • نکته اول: رفرنس این کتاب، اموزه های علمی و تجربی من است. بنابراین چون کتاب جنبه اموخته های شخصی و تجربی دارد، رفرنسی جز خودم ندارد. در مواردی که به عبارتی، یا جمله ای از کتابی یا مقاله ای یا شخصی ارجاع و استناد کرده باشم، رفرنس آن را بلافاصله داخل پرانتز اورده ام. با این حال، موارد اینچنینی در این کتاب، چندان زیاد نیست.
  • نکته دوم: از تمامی اساتیدم، کوچ ها ومنتورهای دوران تحصیل و کارم که در رسیدن به آنچه تا امروز از این سه حوزه فهمیده ام، تشکر می کنم و برای همه ایشان، سربلندی و عزت و سلامت ارزومندم. همچنین از تمامی افرادی که در دوره های مختلف MBA و DBA در دانشگاه ها یا موسسات مختلف و از بخشهای مختلف صنعتی بعنوان فراگیر در سمینارها یا کلاسهایم حضور داشته اند و مراوده با ایشان نیز به فهم و یادگیری من افزوده است سپاسگزارم.
  • مطالعه سرگیجه برای افرادی که در حوزه های مدیریت و کسب وکار در این کشور فعال هستند و از طرفی با مفاهیم و مبانی این سه زمینه (استراتژی، منابع انسانی، برندینگ شخصی) آشنایی دارند، می تواند مفید باشد.
  • سوالات سرگیجه اوری که در هندبوک متنی و ویدئویی سرگیجه مطرح می شود، حول سوالات پرتکراری است که کمتر به پاسخ آن پرداخته شده است. به عبارتی، سوالاتی که دو ویژگی زیر را داشته باشند یک سوال سرگیجه اور محسوب می شوند :

ویژگی اول : پرتکرار باشند

ویژگی دوم: پاسخهایی که بدان داده شده است بیشتر افراد را گیج کرده تا روشن کند

 

پس آماده سرگیجه باشید: